• MAKRAMY NA ŚCIANĘ
  Ręcznie plecione na naturalnych gałęziach zaczarują Twoje wnętrze. Każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna.
  Czytaj więcej
 • WAZONY, LAMPIONY, ŚWIECZNIKI
  Wyjątkowe lampiony, świeczniki, wazony stworzone w szkle z odzysku. Słoiki otulone makramowymi ozdobami ocieplą wystrój Twojego miejsca na ziemi.
  Czytaj więcej
 • PODKŁADKI I INNE DODATKI
  Plecione podkładki pod kubek, czy aromatyczną świecę, girlandy, zazdrostki, poszewki - wszystko czego dusza zapragnie!
  Czytaj więcej

Książkowe inspiracje - o rękodziele #2

W tym wpisie znajdziecie krótką recenzję książek o haftowaniu. Bardzo ucieszyłam się kiedy mogłam wreszcie je przeczytać i przenieść się do kreatywnego świata haftu. Wyszywanie kojarzy mi się z moją Babcią, która zajmowała się tym zawodowo. Teraz haft wraca do łask, warto poznać i nauczyć się tej techniki.

"Coś pięknego! Poznaj haft i naucz się wyszywać krok po kroku"

"Coś pięknego! Poznaj haft i naucz się wyszywać krok po kroku" jest pełna świetnych zdjęć, ciekawych wskazówek i rad. To nie tylko poradnik, ale również interesująca historia osoby z pasją. Kaja Muszak przeprowadza nas przez cały proces tworzenia haftu bazując na swoim ogromnym doświadczeniu. To doskonała pozycja dla osób rozpoczynających przygodę z haftem. Znajdziemy tutaj odpowiedzi jakie wybrać materiały, a dzięki szczegółowym zdjęciom i instrukcjom rozpoczęcie haftowania będzie zdecydowanie łatwiejsze i przyjemniejsze. 

"Coś wyjątkowego! Jak wyszywać napisy i wzory na wszystkie pory roku"

"Coś wyjątkowego! Jak wyszywać napisy i wzory na wszystkie pory roku" to kolejna książka Kai Muszak, która pełna jest pięknych zdjęć i szczegółowych instrukcji. W tej części autorka skupia się na haftowaniu liter, napisów. Znajdziemy tu także ciekawe wzory dedykowane każdej porze roku. Dzięki temu poradnikowi wszelkie wątpliwości dotyczące tej techniki rękodzieła odejdą w niepamięć, a haftowanie będzie czystą przyjemnością.

Jeśli lubicie tego typu książki, szukacie inspiracji na twórcze spędzanie czasu to koniecznie przeczytajcie mój wpis o książkach związanych z rękodziełem. Makrama, haft punch needle to interesujące techniki tworzenia, które warto poznać bliżej.

Książki o hafcie.