• MAKRAMY NA ŚCIANĘ
  Ręcznie plecione na naturalnych gałęziach zaczarują Twoje wnętrze. Każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna.
  Czytaj więcej
 • WAZONY, LAMPIONY, ŚWIECZNIKI
  Wyjątkowe lampiony, świeczniki, wazony stworzone w szkle z odzysku. Słoiki otulone makramowymi ozdobami ocieplą wystrój Twojego miejsca na ziemi.
  Czytaj więcej
 • PODKŁADKI I INNE DODATKI
  Plecione podkładki pod kubek, czy aromatyczną świecę, girlandy, zazdrostki, poszewki - wszystko czego dusza zapragnie!
  Czytaj więcej

Książkowe inspiracje - o rękodziele #1

Dzisiaj krótka recenzja i kilka słów o książkach, które miałam przyjemność ostatnio przeczytać. Jeśli szukacie inspiracji, książki na prezent dla kreatywnej osoby to wybór tych tytułów Was nie zawiedzie.

"Rzemieślnicy" Katarzyna Młynarczyk, Bartłomiej Rak

"Rzemieślnicy" to niezwykłe historie ludzi, którzy z zaangażowaniem realizują się w tym co robią. Niektórzy kontynuują rodzinne tradycje, inni zostawili dotychczasowe życie i sami stworzyli wszystko od podstaw. Każda z historii jest inna, ale mają wiele wspólnego. Łączy je pasja, wytrwałość, dbałość o szczegóły i szacunek do materiału. Tu nie chodzi tylko o praktyczne umiejętności i pracę ludzkich rąk, ale o ducha, atmosferę im towarzyszące. Katarzyna Młynarczyk i Bartłomiej Rak dali nam możliwość zainspirowania się i poznania wyjątkowych ludzi.

„Haft Punch Needle. Poznaj nową technikę haftowania” Rose Pearlman

„Haft Punch Needle. Poznaj nową technikę haftowania” Rose Pearlman to kolejna książka godna uwagi. Autorka zaraża kreatywnością i w czytelny sposób przekazuje wiedzę. Od podstaw po wyjątkowe i oryginalne projekty. Znajdziemy tu również mnóstwo pięknych zdjęć, szkice, wskazówki i praktyczne porady. Najbardziej spodobały mi się pomysły na wykorzystanie starych materiałów, ich farbowanie, malowanie w połączeniu z mięciutkim haftem. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z taką twórczością.

"Makramy i inne cuda ze sznurka" Paulina Kmiecik

"Makramy i inne cuda ze sznurka" napisana przez Paulinę Kmiecik to pozycja, która sprawdzi się świetnie dla kogoś, kto dopiero myśli o rozpoczęciu swojej przygody ze sznurkami, ale również dla osób, które już w tym temacie działają i szukają inspiracji. Autorka przeprowadza nas przez niezbędne podstawy, bazowe węzły, drobne makramowe dodatki, aż do tworzenia większych projektów. Książka pełna pasji, która zaraża miłością do sznurków i wyplatania. Sama już nie mogę się doczekać kiedy stworzę coś z pomocą Pauliny! Polecam! Jeśli szukacie książek o hafcie to koniecznie zerknijcie na ten wpis.

Książki o rękodziele

„Haft Punch Needle. Poznaj nową technikę haftowania” Rose Pearlman„Haft Punch Needle. Poznaj nową technikę haftowania” Rose Pearlman

"Makramy i inne cuda ze sznurka" Paulina Kmiecik